Zmiany w GSC – sekcja wygląd w wyszukiwarce bez widoku wyników rozszerzonych

Do tej pory w Google Search Console w wynikach wyszukiwania z elementami rozszerzonymi funkcjonowała ogólna sekcja wyglądu. Jednak już niedługo – po kilku latach działania – przestanie być ona dostępna.

Obecnie raporty obejmują szczegółowe dane dotyczące większości typów wyników z elementami rozszerzonymi. Rozwiązanie, jakim jest widok ogólny, stało się więc nieefektywne z perspektywy właścicieli stron. Preferują oni bardziej precyzyjne filtrowanie według jednego z 19 typów wyglądu obsługiwanych przez wyszukiwarkę, takich jak m.in.: artykuł AMP, filmy, aplikacja na Androida czy pytania i odpowiedzi (pełen wykaz dostępny na stronie supportu). Dlatego już 1 sierpnia 2021 r. funkcjonalność ta przestanie działać zarówno w Search Console, jak i interfejsie API.

Google zaznacza, że usunięcie sekcji z wyszukiwarki nie wpłynie w żaden sposób na ruch w witrynach, a sama zmiana obejmuje wyłącznie raportowanie. Z czasem do Search Console dodawane będą natomiast kolejne typy wyników z elementami rozszerzonymi.

Chcesz być na bieżąco z nowinkami z branży?