Pozycjonowanie stron internetowych Ruda Śląska – lokalne działania optymalizacyjne dla biznesu

Kiedy konkurencja na rynku jest duża, każdy szczegół ma znaczenie. O powodzeniu biznesu mogą więc decydować detale. Usługa pozycjonowania lokalnego to jednak nie detal, ale narzędzie marketingowe o dużej mocy i sile oddziaływania. To podstawa, jeżeli ktoś chce być widoczny w sieci. Proponujemy skorzystanie z walorów pozycjonowania lokalnego firmom z Rudy Śląskiej oraz z okolic tego miasta. Najlepsze efekty można osiągnąć, kiedy zaufa się specjalistom. To właśnie my i zapraszamy Cię do owocnej współpracy. Pozycjonowanie w Rudzie Śląskiej pomoże zbudować widoczność Twojego biznesu w sieci.

Pozycjonowanie lokalne stron internetowych w Rudzie Śląskiej

SEO to skrót od angielskiego „Search Engine Optimization”. Oznacza on optymalizację strony pod kątem wyszukiwarek internetowych. Termin ten zawiera w sobie szereg działań SEO. To, co je łączy, to fakt, że mają one na celu polepszenie pozycji, a więc i poprawę widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Wyżej wyświetlana witryna z zasady jest częściej odwiedzana przez internautów. Ruch generuje różnego rodzaju konwersję, która zazwyczaj ma też mniejsze lub większe przełożenie na zakup usług albo produktów od danej firmy. Pozycjonowanie lokalne jest jedną z ważniejszych strategii optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych. Jest to jednocześnie działanie o wysokim stopniu skuteczności.

widok na rynek w Rudzie Śląskiej

Słowa kluczowe a pozycjonowanie stron lokalne

Jednym z istotnych elementów pozycjonowania Twojej strony internetowej w wyszukiwarce jest dobór fraz kluczowych. Są one następnie umieszczane w tekstach na witrynie. W przypadku pozycjonowania lokalnego frazę rozbudowuje się o dodatkowe element opisujący region (np. Śląsk) albo miejscowość (np. Ruda Śląska). Dzięki temu na witrynę trafią osoby zainteresowane nie tylko produktami lub usługą, ale również miejscem funkcjonowania biznesu. Doprowadzą ich do Ciebie konkretne zapytania i frazy związane z miejscowością. Wprawdzie sklepów internetowych bez typowego punktu sprzedaży nie pozycjonuje się lokalnie, ale dla stacjonarnych działalności gospodarczych jest to już kluczowa kwestia. W ten sposób możesz liczyć bowiem na nowych klientów z Rudy Śląskiej, ale też przyjezdnych poszukujących tam określonych usług.

Marketing internetowy a pozycjonowanie stron internetowych

Znaczenie e-marketingu z roku na rok wzrasta. Firmy poszukują różnych sposobów, aby zmaksymalizować rezultaty swoich kampanii i przeznaczają większe budżety na rzecz lepszej widoczności strony. Dobra witryna to bowiem wizytówka biznesu. Pozycjonowanie stron stało się więc jedną z ciekawszych opcji. Zwłaszcza że korzyści są wymierne, a same działania sprzyjają realizacji ambitnych celów. Pozycjonowanie lokalne w wielu przypadkach charakteryzuje się jeszcze większą skutecznością, bo odpowiedź trafia do odbiorcy zainteresowanego konkretną ofertą. Widoczność strony w Google to nie tylko prestiż. Dlatego możesz być pewnym, że konkurencja Twojej firmy, o ile jeszcze tego nie zrobiła, prędzej czy później również skorzysta z tej opcji. Jeśli tak się stanie, pozostaniesz daleko w tyle, a inni będą liczyć zyski. Nie pozwól na taki obrót sprawy, wciąż to Ty możesz być w tej lepszej sytuacji.

Ruda Śląska – widok na kościół

Jakie konkretne efekty może przynieść pozycjonowanie lokalne w Rudzie Śląskiej?

Każda firma, decydując się na usługę pozycjonowania lokalnego, spodziewa się określonych rezultatów. Wszystkie one są możliwe do osiągnięcia, choć w większości przypadków wymaga to czasu. Decyzja o podjęciu współpracy z doświadczoną agencją SEO zawsze będzie jednak dobrym wyborem. Konkurencja na rynku jest silna – inni również zatrudniają specjalistów do podobnych działań. Pierwsza strona wyników wyświetlania to znakomity wynik. Nawet więc jeśli Twoja strona w wynikach wyszukiwarki Google nie osiągnie pozycji lidera, bo jest to niezwykle trudne, to i tak uzyskasz liczne korzyści, wśród których możemy wymienić:

 • zoptymalizowaną stronę internetową – kiedy jest ona dostosowana do współczesnych trendów, szybko się ładuje i nie występują na niej błędy techniczne, będzie chętniej odwiedzana przez użytkowników, działająca strona WWW wywiera lepsze wrażenie i pozwala budować wizerunek profesjonalnej firmy, odstraszenie internauty niefunkcjonalną stroną będzie zazwyczaj nieodwracalne;
 • większą rozpoznawalność firmy – to jeden z istotnych celów każdej kampanii marketingowej i podstawowy efekt zwiększenia widoczności w Internecie;
 • dotarcie z ofertą do potencjalnych klientów – dotyczy to zarówno mieszkańców Rudy Śląskiej, jak i osób przyjezdnych poszukujących w Internecie konkretnych usług lub produktów na lokalnym rynku;
 • lepszą widoczność w lokalnych wynikach wyszukiwania – kiedy strona firmy wyświetla się na wyższej pozycji, będzie ona jednocześnie częściej odwiedzana, a to zazwyczaj przekłada się na lepszą konwersję;
 • zwiększony ruch na stronie internetowej – to parametr, który przekłada się na zwiększenie rozpoznawalności firmy, może również wpłynąć na większy współczynnik konwersji, a więc i bezpośrednie zyski dla firmy.

Lokalne pozycjonowanie jako proces złożony z etapów

Pozycjonowanie to proces wymagający czasu i wysiłku specjalistów. Odpowiednie nakłady pracy przynoszą jednak określone rezultaty. Istnieją przy tym pewne zasady, według których należy postępować, aby proces pozycjonowania stron mógł przebiegać sprawnie i dawać długofalowe korzyści:

 • poznanie potrzeb i oczekiwań zleceniodawcy – to etap początkowy, który jest konieczny, aby przejść do kolejnych. Określenie oczekiwań i możliwości jest podstawą, aby dalsza współpraca przebiegała pomyślnie i zgodnie ze sztuką SEO;
 • dobór fraz kluczowych – wyznaczenie właściwych fraz ma wspomagać techniki pozycjonujące z ich wykorzystaniem. Nie każde słowo kluczowe tak samo przekłada się na wyniki witryny, dlatego to niezwykle ważny moment pozycjonowania.
 • audyt oraz analiza danej strony WWW – nie chodzi tu tylko o poznanie słabych i mocnych stron witryny. Czynności te pozwalają także zaplanować kolejne kroki optymalizacyjne w obrębie strony internetowej i mają kluczowe znaczenie przy tworzeniu strategii działania.
 • właściwa optymalizacja treści dla danej witryny – wprowadzenie zaplanowanych zmian w postaci treści oraz poprawy technicznego funkcjonowania, a także linkowanie. Wszystkie poprzednie etapy prowadziły do tego momentu, który ma już bezpośredni wpływ na pozycjonowanie strony.
 • stały monitoring w celu wprowadzania dalszych poprawek i ulepszeń – jak już było wielokrotnie wspomniane, optymalizacja pod kątem SEO to działania stałe. Kontrola daje odpowiedzi odnośnie skuteczności działań. Na podstawie jej wyników należy wprowadzać kolejne ulepszenia.

Pozycjonowanie lokalne – jakie elementy obejmuje audyt SEO?

Audyt strony internetowej to sprawdzenie, w jaki sposób ona funkcjonuje i jak jest zbudowana. To istotna część w strategii pozycjonowania. Rozmaite elementy oceniane są przez doświadczonych specjalistów, którzy mogą w porę zauważyć niepokojące sygnały i poprawić je na czas.. Poznanie słabych i mocnych punktów witryny pozwala na zaplanowanie działań. Mają one na celu podniesienie jakości strony, jej funkcjonalności i skuteczności pod kątem SEO. Analizie podlegają wszystkie działania, obszary i struktury strony internetowej. Usunięcie problemów, które utrudniają poprawę wyników, to na razie zadanie na później. Tutaj ważne jest ich właściwe zdiagnozowanie. Właściciel witryny otrzymuje szczegółowy raport z propozycjami zmian.

Audytowi podlega m.in.:

 • Tytuł strony i meta opis – te elementy powinny mieć odpowiednią długość, zawierać słowa kluczowe, a także zachęcać do odwiedzenia witryny;
 • Adres URL – jego struktura również powinna być odpowiednia i przejrzysta dla robotów wyszukiwarki;
 • Linkowanie – hiperłącza wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne elementy, które istotnie wpływają na późniejsze pozycjonowanie. Ich liczba, struktura, umiejscowienie, jakość – to wszystko ma znaczenie;
 • Responsywność lub strona mobilna – liczba użytkowników, którzy korzystają z urządzeń mobilnych w celu przeglądania Internetu stale wzrasta. Witryna posiadająca prawidłowo działającą wersję mobilną z dużym prawdopodobieństwem będzie wyświetlać się na wyższych pozycjach w wyszukiwarce Google niż strony nieposiadające tejże wersji;
 • Szybkość ładowania – ten element niektórym może wydawać się mniej ważny. Ma on jednak duże znaczenie dla robotów Google oraz pozytywnych doświadczeń użytkowników. Pod żadnym pozorem nie można tego aspektu funkcjonowania witryny zaniedbywać.

Oczywiście to tylko przykłady. W rzeczywistości zajmujemy się analizowaniem znacznie większej liczby elementów mających wpływ na funkcjonowanie i odbiór strony – zarówno przez algorytmy wyszukiwarki, jak i przez internautów, dla których pozytywne doświadczenia z użytkowania odgrywają coraz większe znaczenie.

Specyfika pozycjonowania lokalnego – Google Moja Firma

Firma, której zależy przede wszystkim na lokalnym pozycjonowaniu w Rudzie Śląskiej, powinna wyrazić zgodę na wdrożenie konkretnych rozwiązań. Będą one nieco inne niż w przypadku optymalizacji pod kątem ogólnopolskim. Chodzi bowiem o pozyskanie klientów z konkretnej lokalizacji lub przebywających w niej czasowo. Niemniej istotne pozostaje również utożsamianie firmy z danym regionem. W związku z tym frazy kluczowe i wszystkie treści strony dobierane są pod daną lokalizację – w tym przypadku Rudę Śląską. Istnieje wiele metod, które pozwalają na optymalizację w tym zakresie. Skutecznym narzędziem, które dzięki geolokalizacji pozwala znaleźć użytkownikowi miejsce z poszukiwanymi produktami czy usługami na danym obszarze, jest na pewno wizytówka Google Moja Firma. To zaledwie jeden z elementów, jaki wykonujemy w ramach kompleksowej usługi pozycjonowania lokalnego. W rzeczywistości bierzemy pod uwagę wszystko, co może mieć wpływ na Twój ranking w Internecie. Dotyczy to także technicznej optymalizacji i przebudowy strony, która przebiega już w sposób podobny, jak przy typowym pozycjonowaniu.

Cennik pozycjonowania stron w Rudzie Śląskiej

Ostateczna cena za pozycjonowanie stron i sklepów w Rudzie Śląskiej zależy od wielu aspektów i jest ustalana indywidualnie na podstawie działań koniecznych do wykonania w celu polepszenia wyników w wyszukiwarce. Każda witryna ma bowiem nieco inną strategię optymalizacji. Na ostateczny koszt pozycjonowania lokalnego wpływają m.in. aktualny stan witryny i jej funkcjonowanie, wiek domeny, liczba dobranych fraz kluczowych, wyznaczone cele do wykonania, a także konkurencyjność branży, w jakiej funkcjonuje firma. Za każdym razem jest to działanie długofalowe, które jednak ma też przynieść trwałe efekty. Jednocześnie warto zauważyć, że usługa lokalnego SEO jest z zasady tańsza niż w przypadku pozycjonowania ogólnokrajowego. Każda firma ma swój budżet na marketing oraz promocję, którym stara się mądrze i rozsądnie zarządzać. Bez wątpienia pozycjonowanie lokalne w odniesieniu do poniesionych kosztów jest działaniem niezwykle skutecznym, w które warto inwestować. Aby otrzymać spersonalizowaną ofertę, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

  *Wyrażam zgodę na otrzymywanie treści marketingowych i informacji handlowych od Pikseo Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej (za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej ) w celu promocji usług Pikseo w tym m.in. przedstawienia informacji o aktualnych promocjach czy akcjach marketingowych.
  Więcej informacji o Administratorze danych w Polityce Prywatności

  FAQ, czyli najważniejsze pytania o pozycjonowanie w Rudzie Śląskiej

  Czy warto pozycjonować stronę WWW na frazy z zawężeniem na Rudę Śląską?

  Nie ulega wątpliwości, że każdą stronę warto pozycjonować. Pozycjonowanie stron internetowych w Rudzie Śląskiej ma taki sam sens, jak w innych częściach kraju. To ważny element skutecznego marketingu internetowego. Pozycjonowanie lokalne sprawdzi się w przypadku działalności gospodarczych o mniejszym zasięgu, który obejmuje Rudę Śląską i okolice. Będzie ono też dobrym rozwiązaniem w przypadku większych firm mających na terenie tego miasta swoją filię czy oddział.

  Czy pozycjonowanie lokalne sprawdzi się tylko w branżach o dużej konkurencji?

  Oferta optymalizacyjna skierowana jest do każdej firmy, która posiada witrynę internetową. Co istotne, sprawdzi się również przy promowaniu działalności niszowych i rzemieślniczych, gdzie konkurencja jest niewielka. Klient musi przecież dowiedzieć się, że daną usługę ktoś wykonuje. Poczta pantoflowa nie zawsze spełni tu swoje zadanie, pozycjonowanie lokalne tak. Mały zakład krawiecki, zegarmistrz, kaletnik, fryzjer – to przykłady niewielkich działalności, które mogą zyskać dodatkowych klientów dzięki odpowiednio dostosowanej strategii optymalizacyjnej.

  Czy warto współpracować z agencją Pikseo w zakresie pozycjonowania lokalnego w Rudzie Śląskiej?

  Tak, bo posiadamy odpowiednie doświadczenie, wykwalifikowanych pracowników – specjalistów SEO i odpowiednie narzędzia, aby poprawić pozycję Twojego biznesu w wyszukiwarce Google. Przeprowadziliśmy skuteczne pozycjonowanie stron dla wielu firm z różnych branż. Nasze usługi SEO przynoszą widoczne rezultaty. Zajmujemy się pozycjonowaniem lokalnym i ogólnopolskim, ale oferujemy też wsparcie w zakresie mediów społecznościowych oraz kampanii w ramach systemu reklamowego Google Ads. Mamy dla Ciebie i dla Twojej strony internetowej w Rudzie Śląskiej sprawdzone rozwiązania.

  Ile czasu potrzeba, aby pozycjonowanie lokalne przynosiło zamierzone skutki?

  Trzeba pamiętać, że skuteczne pozycjonowanie stron WWW to proces długofalowy. Przy zastosowaniu mniej konkurencyjnych fraz pozytywne wyniki mogą pojawić się szybko. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku kluczowych fraz o dużej konkurencyjności. Najważniejsze jest tu osiągnięcie skuteczności w dłuższej perspektywie. Znalezienie skutecznego rozwiązania może więc zająć więcej czasu. Pierwsze realne efekty zazwyczaj zaobserwujemy wtedy po kilku miesiącach współpracy choć zdarza się, że mniej konkurencyjne hasła można skutecznie pozycjonować w dużo krótszym czasie. Pozycja strony w wynikach wyszukiwania zależy jednak od wielu czynników, do których zalicza się m.in. wielkość branży na rynku lokalnym i fakt, czy konkurencja również korzysta z usług pozycjonowania lokalnego.

  Zróżnicowane propozycje turystyczne w Rudzie Śląskiej

  Ruda Śląska to miasto położone na Górnym Śląsku, które powstało dopiero w 1959 r. w wyniku połączenia Rudy i Nowego Bytomia. W rzeczywistości obszar miasta scala więcej miejscowości, z których niektóre mają średniowieczny rodowód. Tereny te rozpoczęły wzmożony rozwój przemysłowy w XIX w. za sprawą bogatych pokładów węgla kamiennego. Zaczęły tu powstawać kopalnie, huty, koksownie i cementownie, które wpisują się w krajobraz i charakterystykę dzisiejszej Rudy Śląskiej. Dla miłośników turystyki miasto oferuje bardzo zróżnicowane atrakcje. Wśród nich warto wymienić:

  1. Grodzisko Kochłowickie – to pozostałości niewielkiego grodu stożkowego z czasów średniowiecza. To jednocześnie najstarszy zachowany zabytek na terenie Rudzie Śląskiej. Grodzisko umiejscowione jest w dzielnicy Kochłowice.
  2. Schron bojowy nr 75 – atrakcja dla miłośników historii, wojskowości oraz militariów. Schron powstał w 1937 r. jako część linii polskich umocnień przy granicy z Niemcami przed wybuchem II wojny światowej. Także znajduje się w dzielnicy Kochłowice.
  3. Kolonia robotnicza Ficinus i osiedle Kaufhaus – dawniej właściciele zakładów przemysłowych na Śląsku proponowali zakwaterowanie pracownikom, aby związać ich z miejscem pracy. W takim też celu powstały wymienione tu atrakcje. Wielorodzinne budynki mieszkalne wchodzące w skład osiedli nazywano familokami.
  4. Muzeum Historii Polski Ludowej – to ciekawa propozycja, aby przenieść się do czasów PRL. Wśród licznych eksponatów, które zgromadzono, znajdują się nawet dawne pojazdy oraz pomniki przeniesione tu z wcześniejszych lokalizacji.
  5. Wielki piec huty „Pokój” – to bez wątpienia jeden z najbardziej charakterystycznych elementów Rudy Śląskiej. Co ciekawe, obiekt ten został w 2020 r. wpisany na listę Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego.

  Sprawdź oferty pozycjonowania w innych miastach:

  Oceń ten artykuł

  Średnia ocen użytkowników 5 / 5. Ilość głosów użytkowników 1

  Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.