Pozycjonowanie stron internetowych w Bytomiu – propozycja agencji SEO dla firm

Celem każdego biznesu jest stały rozwój i poszerzanie grupy klientów. Przekłada się to na zwiększone zyski. W dzisiejszych czasach prawdziwy rozwój pozostaje możliwy tylko w sytuacji, gdy dana firma jest widoczna w Internecie. I nie ma tu znaczenia, czy chodzi o duże międzynarodowe przedsiębiorstwo, czy o małą działalność gospodarczą świadczącą usługi na niewielkim rynku. Współczesny konsument informacji o konkretnych usługach w danej lokalizacji najczęściej poszukuje przy pomocy smartfona. I tu do gry wkracza pozycjonowanie stron Bytom. Jeśli chcesz, aby Twoja firma była widoczna na frazy z zawężeniem lokalnym, jesteśmy gotowi, aby Ci w tym pomóc.

Pozycjonowanie stron internetowych Bytom – droga dla Twojej firmy

Internet to bez wątpienia nośnik reklamy, którego nie można bagatelizować. Jego znaczenie dla działań marketingowych stale rośnie, a firmy wciąż poszukują nowych możliwości dotarcia do docelowego klienta. Posiadanie strony internetowej opisującej własny biznes to w zasadzie konieczność. Nie bez przyczyny powstało powiedzenie: „Jeżeli czegoś nie ma w Internecie, to znaczy, że nie istnieje”. W związku z tym działania na rzecz zwiększenia widoczności witryny w wynikach wyszukiwania są czymś naturalnym. Optymalizacja stron internetowych to czynności, które mają na celu sprawienie, aby znalazła się ona jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Działania SEO odnoszą się przede wszystkim do wyszukiwarki Google, która notuje najwięcej zapytań ze strony internautów na świecie.

panorama Starego Miasta w Bytomiu

Czemu mają służyć działania SEO dla Twojego biznesu?

W każdym pozycjonowaniu chodzi o to samo, a więc o jak najwyższą pozycję w wynikach organicznych, które są wyświetlane na podstawie konkretnego zapytania ze strony internauty. Jeżeli jednak ktoś prowadzi biznes na mniejszą skalę i swoją ofertę kieruje wyłącznie na lokalny rynek, wysoki wynik w odniesieniu do zapytań krajowych nie musi się przekładać na zwiększone zainteresowanie ofertą. W takim wypadku najlepiej zdecydować się na pozycjonowanie lokalne, czyli dające wysokie pozycje w wyszukiwarce przy okazji zapytań o konkretne usługi w danej miejscowości, np. w Bytomiu. To usługa również dla dużych firm, w tym międzynarodowych, które w określonych lokalizacjach mają swoje filie lub oddziały.

Kompleksowe usługi marketingu internetowego dla Twojej firmy

Jako agencja zajmująca się marketingiem internetowym funkcjonujemy na rynku od wielu lat. Zaufało nam wielu Klientów z różnorodnych branż, a my skutecznie poprawiliśmy ich pozycję w wyszukiwarce Google. To, co nas wyróżnia to kompleksowe działanie.

Optymalizacja stron pod kątem SEO to szerokie pojęcie i obejmuje wiele działań. Oprócz tego zajmujemy się innymi dziedzinami marketingu w sieci. Profesjonalna obsługa mediów społecznościowych oraz wsparcie przy kampaniach reklamowych Google Ads to komplementarne usługi, które wspólnie pozwolą każdej stronie internetowej na wykorzystanie jej pełnego potencjału. Wprawdzie nasza siedziba nie znajduje się w Bytomiu, ale z powodzeniem obsłużymy wszystkich klientów z tej okolicy przygotowując dla nich indywidualnie dobraną strategię pozycjonowania lokalnego.

Stare Miasto w Bytomiu – oświetlone

W jaki sposób przebiega pozycjonowanie lokalne w Bytomiu?

Skuteczne pozycjonowanie stron WWW w Bytomiu to proces długotrwały i ciągły. Chodzi o to, aby nie tylko zdobyć wysoką pozycję w wyszukiwarce, ale również ją utrzymać. Tymczasem konkurencja nie śpi i również optymalizuje swoje strony internetowe. Zmieniają się też algorytmy Google, które starają się dostarczyć swoim użytkownikom możliwie jak najbardziej dopasowane wyniki do ich potrzeb. Dlatego konieczne są kompleksowe działania obejmujące stały monitoring, aktualizowanie strategii oraz wprowadzanie modyfikacji poszczególnych działań. Każde pozycjonowanie zawiera jednak pewne elementy stałe:

 • Dobieranie słów kluczowych – na początek chcemy poznać Klienta, jego potrzeby i oczekiwania. Odpowiedni dobór słów kluczowych to podstawa dobrego pozycjonowania. Nasi specjaliści znają swój fach, mają doświadczenie i korzystają ze specjalistycznych narzędzi. Oczywiście w pozycjonowaniu lokalnym frazy będą zawężone o lokalizację, w tym przypadku – Bytom;
 • Audyt oraz analiza strony internetowej – każda witryna ma swoje mocne i słabe punkty. Nasi specjaliści SEO przebadają dokładnie Twoją stronę internetową i je wyszczególnią. Na podstawie wnikliwego raportu można zaplanować dalsze działania. Wspomogą one optymalizację SEO dla danej domeny;
 • Strategia pozycjonowania – to szczegółowy plan, który trzeba zrealizować, aby osiągnąć zamierzone rezultaty i zrealizować cele. Obejmuje on zazwyczaj wiele punktów i obszarów. Dotyczy zarówno zmian technicznych na samej witrynie, jak i odpowiedniego doboru treści, jaka się ma na niej znaleźć;
 • Content marketing – skuteczne pozycjonowanie wymaga stworzenia odpowiedniej zawartości dla strony internetowej i właściwego umiejscowienia w jej obrębie. Teksty powinny być nie tylko poprawne językowo, ale przy tym unikatowe i napisane w oparciu o najnowsze wytyczne względem SEO. Zajmują się tym nasi copywriterzy – osoby mające doświadczenie i kwalifikacje w tym zakresie.
 • Link building – odpowiednie umieszczenie linków wewnętrznych na stronie internetowej to zadanie, które wymaga dużego wysiłku. Przynosi ono jednak określone skutki – dla robotów Google witryna staje się wtedy przejrzysta i przyjazna. Istotne są również linki zewnętrzne, które powinny być pozyskiwane w sposób naturalny, z wysokiej jakości domen o dobrej historii.
 • Stała analiza i wdrażanie poprawek – działania z zakresu pozycjonowania stron internetowych w Bytomiu muszą być analizowane pod kątem skuteczności. Jeśli nie jest ona zadowalająca, należy wprowadzać korekty, które poprawią sytuację. To element stały każdej strategii SEO i wielokrotnie powtarzany, aby osiągnąć zamierzone efekty. W dynamicznym środowisku każda strategia wymaga modyfikacji pod kątem zmieniających się wytycznych.

Najważniejsze korzyści lokalnego pozycjonowania stron WWW w Bytomiu

Zlecenie wyspecjalizowanej agencji SEO pozycjonowania lokalnego w Bytomiu może przynieść firmie wiele korzyści – zarówno wizerunkowych, jak i finansowych. W obecnych czasach widoczna strona internetowa i wizytówka Google Moja Firma to istotne elementy sukcesu w biznesie. Jej brak de facto przekreśla możliwość, aby rozwijać działalność. Im łatwiej i szybciej potencjalny klient znajdzie nasz produkt lub usługę, tym większe szanse, że się na nie zdecyduje kosztem konkurencji. Oczywiście za pozycjonowaniem lokalnym przemawia wiele zalet. Do najważniejszych korzyści, jakie są z nim związane, zaliczymy m.in.:

 • Zwiększenie rozpoznawalności firmy lub marki – to istotna kwestia także na rynku lokalnym. Mocna marka i dobre usługi przyciągają kolejnych klientów, którzy z czasem są w stanie zapłacić też większe pieniądze za zaspokojenie ich potrzeb produktowych;
 • Zdobycie przewagi konkurencyjnej – jeżeli Twój konkurent rynkowy rozpocznie działania optymalizacyjne, kiedy Ty ich zaniechasz, jego strona internetowa najpewniej znajdzie się w wynikach wyszukiwania wyżej od Twojej. Pamiętaj jednak, że to Ty możesz uprzedzić konkurencję i zdobyć nad nią istotną przewagę;
 • Zwiększony ruch na stronie internetowej – to jeden z ważniejszych celów pozycjonowania lokalnego. Relacja zazwyczaj wygląda w ten sposób, że im większy jest ruch, tym większa konwersja. To z kolei przekłada się na poprawę obrotów w działalności biznesowej;
 • Dobra pozycja do rozwoju biznesu – ugruntowanie swojej działalności na lokalnym rynku może stanowić bazę do dalszej ekspansji i poszerzania odbiorców docelowych o nowe regiony czy nawet do nawiązywania handlowych kontaktów międzynarodowych;
 • Efekty długofalowe – pozycjonowanie stron, w tym także lokalne, charakteryzuje się tym, że przynosi efekty długotrwałe. Nie jest to działanie jednorazowe i nastawione na szybki efekt. Liczą się przede wszystkim cele wyznaczone dla dłuższej perspektywy.

Cennik pozycjonowania: Ile kosztuje pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Bytomiu?

Cena danej usługi to dla przedsiębiorcy często kwestia kluczowa. Dlatego pewnie wielu właścicieli firm zastanawia się teraz, ile może kosztować pozycjonowanie lokalne w Bytomiu. Na wstępie należy zaznaczyć, że jest to długofalowa inwestycja we własny biznes. Trzeba więc brać pod uwagę korzyści, jakie przynosi po pewnym czasie. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie. Zakres cenowy jest więc szeroki i zależy od wielu czynników. Konkurencyjność oraz liczba fraz kluczowych, branża, funkcjonowanie aktualnej witryny, zakres zaplanowanych prac, cele do osiągnięcia, usługi dodatkowe – to wszystko ma znaczenie. Naszym Klientom proponujemy szeroki zakres prac. Wszystko po to, aby zapewnić wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Nie chodzi o to, by oferować tanie pozycjonowanie Bytomiu, nastawione na drenowanie kieszeni klienta. Nasze usługi mają być przede wszystkim skuteczne. Warto jednak zaznaczyć, że usługa pozycjonowania lokalnego zawsze będzie tańsza w porównaniu do działań ogólnopolskich. Świadczymy usługi SEO w Bytomiu, ale zajmujemy się też pozycjonowaniem lokalnym w innych miastach.

Jeżeli jesteś zainteresowany bezpłatną wyceną, skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego. Nasi specjaliści przygotują dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

  *Wyrażam zgodę na otrzymywanie treści marketingowych i informacji handlowych od Pikseo Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej (za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej ) w celu promocji usług Pikseo w tym m.in. przedstawienia informacji o aktualnych promocjach czy akcjach marketingowych.
  Więcej informacji o Administratorze danych w Polityce Prywatności

  Pozycjonowanie lokalne daje szerokie możliwości

  Firma Google stale udoskonala swoje usługi związane z dopasowaniem odpowiedzi do zapytania, co jest niezwykle korzystne z punktu widzenia nie tylko sklepów internetowych, ale również działalności stacjonarnych. Dzięki geolokalizacji wystarczy wpisać w wyszukiwarkę usługę albo danie, jakie mamy ochotę zjeść w porze obiadu, aby otrzymać szybką odpowiedź zwrotną. Na ekranie smartfona wyświetli się mapa z najbliższymi punktami w Bytomiu, gdzie serwowany jest dany posiłek lub załatwimy konkretną sprawę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ten sposób klienci dotarli również do Ciebie. W tym celu bardzo pomocna jest wizytówka Google Moja Firma. To internetowy identyfikator, który pozwala na przekazanie najważniejszych informacji o działalności gospodarczej potencjalnym klientom. Jej założenie to tylko jeden z elementów skutecznego pozycjonowania stron z Bytomia, jakie wykonujemy.

  Rynek w Bytomiu

  Usługi SEO i pozycjonowanie dla firm z Bytomia – FAQ

  Czy pozycjonowanie stron w Bytomiu ma sens?

  W dobie ogólnodostępnego Internetu działania optymalizacyjne mają sens w odniesieniu do każdej strony internetowej. Dotyczy to także firm z różnych branż funkcjonujących w Bytomiu. Skala ich działalności również nie ma tu znaczenia – pozycjonowanie lokalne w Bytomiu ma sprawić, że na danym rynku konkretne strony internetowe uzyskają lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania. Jeżeli prowadzisz biznes w Bytomiu, chętnie wykonamy dla Ciebie działania, których celem jest poprawa widoczności Twojej strony w lokalnych wynikach wyszukiwania.

  Kiedy pojawią się pierwsze widoczne efekty prac?

  Pozycjonowanie to zawsze proces wieloetapowy. Ewentualne zmiany na stronie internetowej mogą zostać wprowadzone względnie szybko. Na realne efekty samego pozycjonowania zazwyczaj trzeba poczekać – nawet kilka miesięcy. Wszystko zależy od konkurencji w danej branży i konkurencyjności słów kluczowych.

  Czy warto korzystać z usług agencji Pikseo?

  Ty jesteś specjalistą w swojej dziedzinie, a my w swojej. Posiadamy doświadczenie, kompetencje oraz odpowiednie narzędzia, aby Twój biznes uzyskał wyższą pozycję w wynikach wyszukiwarki Google.

  Jakie działania oprócz pozycjonowania pomogą wypromować biznes w Internecie?

  Na widoczność w sieci wpływa wiele czynników. Dlatego proponujemy strategię kompleksową. Oprócz działań optymalizacyjnych pod kątem SEO, zajmujemy się również obsługą mediów społecznościowych. Usługą o dużej skuteczności są również reklamy realizowane za pomocą systemu Google Ads.

  Miejsca, które warto zobaczyć w Bytomiu

  Bytom to miasto z tradycjami górniczymi położone na Śląsku. Ma przy tym bogatą historię i wiele do zaoferowania odwiedzającym, choć rzadko niestety stanowi główną destynację turystyczną. Miasto wyróżnia się bogatą architekturą uwzględniającą różnorodne style i trendy z przełomu XIX oraz XX w. Wśród atrakcji turystycznych Bytomia należy wymienić m.in.:

  • Stare miasto – podobnie jak wiele miejscowości w Polsce, Bytom również ma swoją starówkę. Liczy ona ponad 750 lat i ze względu na swoją architekturę jest chętnie odwiedzana przez mieszkańców i przyjezdnych.
  • Wzgórze św. Małgorzaty – miejsce nieco pomijane przez odwiedzających miasto, ale z bogatą i tajemniczą historią. To w tym miejscu w XI w. prawdopodobnie został założony gród Bytom. Obecnie znajduje się tam kościół, cmentarz oraz dom zakonny Werbistów.
  • Park miejski im. Franciszka Kachla w Bytomiu – zielone płuca miasta. Park założono w 1840 r., obecnie jego powierzchnia wynosi 43 hektary. To ulubione miejsce spacerowe dla wielu bytomian.
  • Robotnicza Kolonia Zgorzelec oraz Nowa Kolonia Robotnicza – to miejsca dla osób, które lubią zwiedzać lokalizacje nietypowe. W tym przypadku można zobaczyć, jak wyglądały i zmieniały się osiedla robotnicze w różnych okresach rozwoju przemysłowego Bytomia.
  • Zabytki komunikacji – Bytom może poszczycić się linią wąskotorówki prowadzącą do Miasteczka Śląskiego. Opisywana miejscowość słynie też z najstarszego regularnie kursującego tramwaju w Polsce. To krajowej produkcji Konstal N z 1949 r.
  • Piwnice Domu Gorywodów – to pozostałość po kamienicy, którą zamieszkiwali handlarze winem. W późniejszych czasach ich przeznaczenie ulegało zmianie. Zabytek pochodzi z XIV w.

  Sprawdź oferty pozycjonowania w innych miastach:

  Oceń ten artykuł

  Średnia ocen użytkowników 5 / 5. Ilość głosów użytkowników 1

  Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.