09 października 2017

Google Alerts – jak włączyć powiadomienia o najważniejszych informacjach?

Google Alerts – jak włączyć powiadomienia o najważniejszych informacjach?

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z gwałtownym wzrostem liczby publikowanych treści. Nie jest łatwo śledzić wszystkie najnowsze informacje, które są dla nas istotne. Dotyczy to zarówno biznesu, gdzie konieczne jest bieżące monitorowanie działań konkurencji, jak i naszego życia prywatnego, w którym chcemy być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z obszarów, które nas interesują. Jak sobie z tym poradzić? Rozwiązaniem może być narzędzie oferowane przez Google — Alerty Google.

W tym artykule dowiesz się, czym są Google Alerts, dlaczego warto je włączyć, jak to zrobić krok po kroku, dla kogo są one szczególnie przydatne, a także odpowiemy na najczęściej zadawane pytania dotyczące tej usługi. Przygotuj się na dawkę użytecznej wiedzy, która pomoże Ci efektywnie korzystać z tego nieocenionego narzędzia!

Z tego tekstu dowiesz się:

Czym jest i jak działa Google Alerts?

Google Alerts, znane również jako Alerty Google, to potężne narzędzie dostarczane przez giganta internetowego. Umożliwia monitorowanie najświeższych informacji, publikacji i artykułów na dowolnie wybrane tematy. Ta niezwykle praktyczna, bezpłatna usługa, pozwala użytkownikom na śledzenie nowości w obrębie wybranych słów kluczowych, stanowiąc istotne ułatwienie dla osób pragnących być na bieżąco z wybranymi tematami.

Podstawą działania Alertów Google jest śledzenie konkretnych słów kluczowych lub wybranych fraz. Użytkownik ma możliwość definiowania fraz, które chciałby monitorować. Mogą to być imiona osób, nazwy firm, terminy branżowe, nazwy produktów, tematy zainteresowań i wiele innych. Po zdefiniowaniu tych fraz, Google automatycznie przesyła użytkownikowi wiadomości e-mail z powiadomieniami, kiedy te słowa kluczowe są wspomniane w nowych publikacjach w Internecie. Źródła informacji, z których Google czerpie są niezwykle różnorodne i obejmują blogi, strony internetowe, fora dyskusyjne, wiadomości, a nawet naukowe publikacje i patenty.

Co więcej, Alerty Google nie ograniczają się jedynie do wyników wyszukiwania. Użytkownik może też skonfigurować alerty, aby monitorować wyniki z Google News czy Google Books. Możliwe jest też dostosowanie ustawień alertów, aby otrzymywać powiadomienia na określone konto e-mailowe, w określonym języku, z określonego regionu czy z określonego rodzaju źródła. Użytkownik może również określić, jak często chce otrzymywać te powiadomienia – codziennie, co tydzień czy tak szybko, jak tylko pojawią się nowe wyniki.

Dlaczego warto włączyć Alerty Google?

Google Alerts to prawdziwy skarb dla osób, które chcą na bieżąco monitorować konkurencję, być na bieżąco z najnowszymi trendami w swojej branży, czy też śledzić najświeższe informacje na temat określonych produktów czy usług. Dzięki temu narzędziu nie musimy poświęcać swojego cennego czasu na przeszukiwanie Internetu w poszukiwaniu tych informacji. Google zrobi to za nas i dostarczy nam najbardziej aktualne dane prosto na naszą skrzynkę e-mail.

To, co przyciąga do Alertów Google, to nie tylko ich skuteczność, ale również łatwość konfiguracji i dostępność. Są one dostępne za darmo i można je łatwo skonfigurować, co czyni je doskonałym narzędziem dla wszystkich – od przedsiębiorców po osoby prywatne, które chcą być na bieżąco z tematami, które są dla nich najważniejsze.

Oto kilka kluczowych zalet Google Alerts:

 1. Bezpłatność: Google Alerts to narzędzie dostępne za darmo dla wszystkich użytkowników;
 2. Łatwość konfiguracji: Prosty proces ustawienia alertów pozwala na szybkie rozpoczęcie korzystania z usługi;
 3. Dostosowywanie: Możliwość dostosowania alertów do swoich indywidualnych potrzeb – od częstotliwości powiadomień, przez rodzaje źródeł informacji, po język i region wyszukiwania;
 4. Automatyczne dostarczanie informacji: Google Alerts monitoruje Internet za Ciebie i dostarcza Ci powiadomienia na wybrane tematy bezpośrednio do skrzynki GMail;
 5. Oszczędność czasu: Zamiast samodzielnie przeszukiwać Internet w poszukiwaniu informacji, Google Alerts robi to za Ciebie, co pozwala zaoszczędzić cenny czas;
 6. Wszechstronność: Google Alerts jest narzędziem, które jest przydatne dla przedsiębiorców monitorujących konkurencję, pracowników sektora IT śledzących najnowsze trendy, jak i osób prywatnych zainteresowanych specyficznymi tematami;
 7. Szerokie źródła informacji: Google Alerts skanuje różnorodne źródła informacji, takie jak blogi, strony internetowe, fora dyskusyjne, wiadomości i wiele innych, co gwarantuje pełny obraz wybranej tematyki.

Jak włączyć i ustawić Alerty Google – instrukcja krok po kroku

Krok 1: Wejdź na stronę Google Alerts. W pierwszej kolejności, załóż konto Google/Gmail (jeśli jeszcze go nie masz) i wejdź na stronę google.pl/alerts.

google alerts

Krok 2: Zaloguj się na swoje konto Google. Możesz utworzyć Google Alerty tylko wówczas, gdy jesteś zalogowany;

Krok 3: Wybierz odpowiednią tematykę. Wpisz słowo kluczowe lub frazę w okienku „Utwórz alert”. Możesz np. monitorować markę swojego przedsiębiorstwa, informacje o konkurencji, nowe oferty pracy w swojej branży, a nawet informacje na temat Twojego hobby;

google alerts 2

Krok 4: Edytuj ustawienia alertów. Zanim klikniesz „Utwórz alert”, skonfiguruj jego parametry. Możesz ustawić częstotliwość otrzymywania powiadomień, język alertów, liczbę wyników, rodzaje wyświetlanych stron i regiony, z których pochodzą informacje;

google alerts parametry

Krok 5: Zweryfikuj i zatwierdź. Upewnij się, że wprowadziłeś odpowiednie słowa kluczowe i inne wymagane informacje, a następnie kliknij „Utwórz alert”.

Dla kogo przydatne może być narzędzie Google Alert?

Alerty Google mogą być przydatne dla praktycznie każdego. To świetne narzędzie dla przedsiębiorców, którzy mogą w ten sposób monitorować swoją markę, konkurencję, trendy rynkowe czy opinie klientów. Dzięki temu mogą reagować na zmiany w czasie rzeczywistym i dostosowywać swoje działania do aktualnej sytuacji rynkowej.

Dla osób prywatnych, alerty Google mogą służyć do śledzenia informacji na temat ich zainteresowań, hobby, najnowszych newsów z wybranej dziedziny, a nawet ofert pracy.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o Google Alerts

W kontekście Google Alerts, często pojawiają się pytania dotyczące m.in. sposobu konfiguracji alertów, możliwości zmiany ustawień, źródeł informacji, które są monitorowane przez Google, a także sposobów na efektywne wykorzystanie tej usługi. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Kiedy otrzymam pierwsze alerty?

Pierwsze alerty powinny pojawić się krótko po ich utworzeniu, pod warunkiem, że wybrane przez Ciebie słowa kluczowe są aktualnie obecne w nowych treściach publikowanych w Internecie.

Czy mogę zmienić ustawienia alertów?

Tak, ustawienia alertów mogą być zmieniane w dowolnym momencie. Możesz zmienić słowa kluczowe, częstotliwość powiadomień, język, liczbę wyników i źródła informacji.

Czy mogę utworzyć więcej niż jeden Alerts Google?

Tak, możesz utworzyć dowolną ilość alertów. Każdy alert może monitorować inną frazę lub słowo kluczowe.

Czy muszę mieć konto Google, aby korzystać z alertów?

Tak, musisz mieć konto Google, aby korzystać z Google Alerts.

Oceń ten artykuł

Średnia ocen użytkowników 0 / 5. Ilość głosów użytkowników 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Darmowa wycena:

  *Wyrażam zgodę na otrzymywanie treści marketingowych i informacji handlowych od Pikseo Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej (za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej ) w celu promocji usług Pikseo w tym m.in. przedstawienia informacji o aktualnych promocjach czy akcjach marketingowych.
  Polityka Prywatności