Sklep z artykułami meblowymi

google partner
Sklep z artykułami meblowymi

Kilka słów O FIRMIE:

Nasz Partner Biznesowy to sklep meblowy prowadzący swoją działalność od 2016 roku. Specjalizuje się w dostarczaniu mebli do salonu. W asortymencie można znaleźć przede wszystkim eleganckie ławy, stoły, krzesła, komody i szafki. Firma zajmuje się sprzedażą wysokiej jakości mebli i kompleksowych rozwiązań do aranżacji wnętrz. Pasja do meblowania, kreatywne podejście i doświadczenie w branży pozwalają spełniać oczekiwania klientów, zapewniając im komfort, funkcjonalność i estetykę w każdym projekcie.

CELE i założenia

Branża meblarska po okresie pandemii przeżyła ponowny rozkwit. Dane GUS wskazują, że rok 2021 był rekordowy pod względem produkcji mebli, osiągając wartość prawie 56 mld zł, czyli o 20% więcej niż rok wcześniej. Jako konsumenci coraz chętniej wymieniamy wyposażenie mieszkań i domów, poszukując inspiracji i rozwiązań głównie w Internecie. Wobec tego celem uruchomionych kampanii reklamowych dla klienta było wypromowanie jej produktów i samej marki w sieci, aby oferta trafiła do szerszego grona odbiorców. Klientowi zależało, aby skupić się przede wszystkim na meblach do salonu.

Podjęte działania

Skrupulatna analiza asortymentu sklepu i zapoznanie się z obecnymi trendami rynkowymi pozwoliło nam stworzyć listę produktów, które z największym prawdopodobieństwem mogły zainteresować potencjalnych klientów. Następnie opracowaliśmy indywidualną strategię marketingową dla firmy, bazując na działaniach konkurencji, danych demograficznych odbiorców oraz skuteczności wyszukiwanych słów kluczowych. Skoncentrowaliśmy się na kampaniach Performancje Max skierowanych przede wszystkim na stoły, krzesła, ławy i ławostoły. Uruchomiliśmy również kampanię brandową, displayową i Discovery. Zadbaliśmy też o to, aby produkty wyświetlały się w panelu Zakupy w Google, gdyż jest to jedna z najskuteczniejszych form promocji tego typu artykułów. Zawiera najistotniejsze dla użytkownika informacje, takie jak zdjęcie, cena i opis. Równie efektywną formą jest kampania wideo, którą także uwzględniliśmy. Ostatnim istotnym krokiem było wdrożenie remarketingu dynamicznego, dzięki któremu łatwiej jest przypomnieć użytkownikom o oglądanych przez nich wcześniej produktach i w przyjazny dla nich sposób zachęcić do zakupu. Z uwagi na wysoki budżet zbudowaliśmy aż 22 kampanie, które pracowały na rzecz klienta i osiągnięcia dla niego sprzedaży.


Wypracowane efekty w praktyce

sklep meblowy case study sklep meblowy case study sklep meblowy case study

Rzetelna realizacja opracowanej kampanii przyniosła pozytywne rezultaty. Na przykładzie miesięcznego okresu na przełomie kwietnia i maja 2023 osiągnęliśmy wartość konwersji na poziomie 277 tys. W dużej mierze przyczynił się do tego remarketing dynamiczny, który stanowił impuls do podjęcia decyzji o zakupie. Jednocześnie wskazał produkty cieszące się największą popularnością, dzięki czemu mogliśmy przygotować spersonalizowane i skuteczne propozycje. Największym sukcesem okazała się kampania Performance Max dedykowana ławostołom, która osiągnęła wartość konwersji na poziomie ponad 88 tys. Niemniej jednak wszystkie rodzaje kampanii wyróżnia doskonały wynik optymalizacji na poziomie 100%, co jest trudne z uwagi na wysoką konkurencyjność w branży meblowej. Bardzo wysoki wynik optymalizacji stanowi o jakości reklamy. Przyczynił się też do optymalizacji CPC oraz wysokiej sprzedaży w sklepie.