Sklep z przyborami do szydełkowania

google partner
Sklep z przyborami do szydełkowania

Kilka słów O FIRMIE:

Firma jest pierwszą w Polsce fabryką sznurka poliestrowego z sektora premium. Zajmuje się produkcją wyjątkowych torebek oraz akcesoriów w wielu kolorach i wzorach. Udowadnia, jak wspaniałe rzeczy można stworzyć własnoręcznie z przędzy T-shirt Yarn. Swoje produkty prężnie promuje na stronie internetowej oraz w social mediach.

CELE i założenia

Produkty hand-made na przestrzeni ostatnich kilku lat znacząco zyskały na popularności. Konsumenci cenią w nich najwyższą jakość materiałów i wykonania. Mimo to wyroby wykonane z włóczki nadal pozostają niszą rynkową. Aby dotrzeć do miłośników takich artykułów i zachęcić osoby, które ich nie znają, nasz Partner postanowił zainwestować w reklamy Google Ads. Celem współpracy jest wypromowanie marki w wyszukiwarce, a także skłonienie do zakupu użytkowników, którzy nie dokonali konwersji przy pierwszych odwiedzinach strony.

Podjęte działania

Z uwagi na fakt, że firma doskonale sobie radzi z widocznością w mediach społecznościowych, naszym zadaniem było zwiększenie jej widoczności w wyszukiwarce za pomocą działań marketingowych w Google Ads. Po zbadaniu treści na stronie oraz analizie potrzeb i oczekiwań grupy docelowej przygotowaliśmy kilka kampanii. Z uwagi na rozmaite produkty w sklepie internetowym klienta, niezbędne było włączenie promocji i kampanii produktowej w Google Zakupy oraz kampanii brandowej w searchu oraz w sieci reklamowej.

Mocno skupiliśmy się również na remarketingu, który zwiększy szanse na konwersję, umożliwi skoncentrowanie się na bardziej zaangażowanych odbiorcach, pozwoli budować świadomość marki i jednocześnie lepiej wykorzystać budżet reklamowy oraz domykać sprzedaż od klientów, którzy analizują rynek. Z uwagi na wysoki budżet kampanii na poziomie 5000 zł pozwoliło nam to skonfigurować aż 9 różnych kampanii, które ze sobą współpracowały.


Wypracowane efekty w praktyce

przybory do szydelkowania przybory do szydelkowania

Dzięki doskonale zoptymalizowanym kampaniom oraz efektywnie wykorzystanym środkom finansowym byliśmy w stanie uzyskać satysfakcjonujące wyniki. Przykładowo, na przestrzeni kwietnia i maja 2023 roku wypracowaliśmy wartość konwersji na poziomie 142 tys. Dużym sukcesem okazały się również reklamy displayowe, których konwersja wyniosła 28,27. Spore zainteresowanie przyciągnęło też promowanie produktów w sieci wyszukiwania – reklama sznurka poliestrowego wygenerowała konwersję o wartości 7,41. Osiągnięty ROAS na poziomie 2958% przerósł oczekiwania klienta i sprawił, że jest on wysoce usatysfakcjonowany poziomem sprzedaży, który zrealizowała kampania Google Ads w Pikseo.