Pozycjonowanie stron Toruń — oferta lokalnego SEO dla firm z Torunia!

Masz własny biznes w Toruniu lub jego okolicach i chcesz, aby był on bardziej widoczny dla potencjalnych klientów? Twoja konkurencja jest wyżej w wynikach wyszukiwania Google i nie wiesz, jak sobie z tym poradzić? Pozycjonowanie stron w Toruniu przeprowadzone przez nas będzie więc strzałem w dziesiątkę! Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia w optymalizacji stron internetowych, link buildingu i tworzenia treści na stronie. Pozwól dotrzeć do Twojej oferty potencjalnym klientom!

Pozycjonowanie lokalne w Toruniu — dlaczego jest ważne?

Pozycjonowanie lokalne w Toruniu — dlaczego jest ważne?

Toruń, jako jedno z dwóch największych miast w województwie kujawsko-pomorskim, może pochwalić się dużą ilością mieszkańców. Rokrocznie do miasta kojarzonego z piernikami i Mikołajem Kopernikiem przybywa tysiące turystów z kraju i świata. Toruń to oczywiście także miasto, w którym działa wiele firm czy przedsiębiorców, świadczących swoje usługi. Nie ma więc znaczenia czy prowadzisz knajpkę na Starym Mieście, czy dojeżdżasz ze swoimi usługami do klientów — skuteczne pozycjonowanie strony może pomóc Ci być widocznym dla Twoich klientów. Zwiększenie widoczności w Google (wyszukiwarka ta odpowiada na ponad 90% zapytań w sieci w Polsce) jest więc kluczowe, aby dotrzeć do zainteresowanych osób. Marketing internetowy wykonany przez profesjonalną agencję SEO pomoże zaistnieć Twojemu biznesowi w lokalnych wynikach wyszukiwania.

Musisz pamiętać, że czas nie stoi w miejscu. Na pozycjonowanie Google w Toruniu decyduje się coraz więcej firm i usługodawców. Wdrożenie optymalizacji strony internetowej, odpowiednie działania on-site oraz off-site, budowanie wysokiej jakości profilu linków – to tylko niektóre kwestie, w których pomoże Ci nasza agencja SEO.

widok na stare miasto w Toruniu

Dlaczego warto wybrać naszą agencję SEO do pozycjonowania na Toruń?

 • Bo jesteśmy stąd — siedziba naszej agencji SEO znajduje się w Toruniu. Żyjemy tu na co dzień, przez co możemy lepiej zrozumieć potrzeby naszych klientów, szukających lokalnego pozycjonowania w tym mieście;
 • Bo działamy w branży od wielu lat — firmy z dłuższym stażem są lepiej zorientowane w aktualnych zmianach w algorytmie wyszukiwarki Google. Zajmujemy się pozycjonowaniem stron klientów z różnych dziedzin. Doświadczenie pozwala nam skoncentrować działanie na najważniejszych zagadnieniach i dążyć do szybszego osiągnięcia oczekiwanych wyników;
 • Bo mamy wielu zadowolonych klientów — jeśli agencja SEO może pochwalić się szerokim portfolio firm, dla których wykonała lub wykonuje skuteczne pozycjonowanie stron internetowych w Toruniu, to jest to najlepsza rekomendacja do podjęcia z nią współpracy. My takie portfolio mamy;
 • Bo proponujemy kompleksowe rozwiązania — pozycjonowanie w Google Toruń to tylko jedna z usług, które możemy zaproponować naszym klientom. Poza SEO proponujemy również inne działania z zakresu marketingu internetowego. Reklamy Google Ads i obsługa kanałów Social Media to usługi, które znakomicie się dopełniają i pozwalają na maksymalizację efektów naszych działań.

Elementy składające się na proces pozycjonowania stron w Toruniu

Pozycjonowanie stron Toruń to proces składający się z kilku etapów. Należy pamiętać, że pozycjonowanie Twojej strony internetowej to nie sprint, ale maraton. Jak więc wygląda ścieżka naszych działań?

 • Dobór słów kluczowych

  Proces pozycjonowania rozpoczynamy od poznania potrzeb naszego klienta oraz wyznaczenia fraz kluczowych. Muszą one pasować do towaru lub usługi, która ma być promowana. Dobrym rozwiązaniem jest dobór słów kluczowych z długim ogonem. Takie frazy są rzadziej wyszukiwane, ale mają większą konwersję od zapytań bardzo ogólnych i popularnych. W przypadku pozycjonowania stron na Toruń sprawdzą się słowa kluczowe zawierające nazwę miejscowości. Wybrane frazy muszą znaleźć się tekście kilka razy oraz powinny pojawiać się w opisach podstron lub katalogów

 • Audyt i analiza witryny

  To bardzo ważny element procesu pozycjonowania stron i sklepów internetowych w Toruniu. Dzięki temu możemy zdiagnozować potencjalne problemy utrudniające czy wręcz uniemożliwiające skuteczne działanie. Dzięki weryfikacji znajdującej swoje odzwierciedlenie w audycie SEO wysyłanym do naszego klienta, możemy zaplanować działania na Twojej stronie.

 • Tworzenie strategii pozycjonowania

  Jak już wspomnieliśmy, pozycjonowanie lokalne Toruń jest procesem złożonym. Dlatego tak ważne jest dobranie i odpowiednia hierarchizacja planowanych działań. Tu pomocne są informacje uzyskane dzięki szczegółowemu audytowi. W zależności od problemów występujących na danej stronie, zajmujemy się np. optymalizacją contentu, poprawą struktury strony czy przyspieszeniem czasu ładowania.

 • Content marketing

  Właściwie dobrana treść umieszczona na stronach i podstronach jest jednym z głównych czynników odpowiadających za skuteczne pozycjonowanie dla firm z Torunia. Content marketing powinien opierać się na szerokim planie, obejmującym całość działań związanych z promowaniem firmy. Zamieszczane treści muszą być spójne z profilem firmy oraz dokładnie celować w potrzeby klientów. Algorytmy Google potrafią szybko wychwycić niezgodności – na przykład nazwy podstrony i rzeczywistych treści na niej zamieszczonych. Kolejnym niezwykle istotnym aspektem jest umieszczanie contentu, który wzbudzi zainteresowanie. Wszystkie treści muszą być unikatowe i napisane zgodnie z zasadami poprawnej polszczyzny. Jednym z głównych błędów jest kopiowanie tych samych opisów w kilku miejscach. Takie działanie znacznie zmniejszy atrakcyjność witryny dla robotów indeksujących.

 • Linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne

  Podczas tworzenia contentu marketingowego nie wolno zapomnieć o ważnej kwestii, jaką jest link building. Linki wewnętrzne odsyłają do innych treści zamieszczonych na witrynie. Mogą to być na przykład artykuły blogowe lub poradniki. Linki zewnętrzne umieszczane są natomiast w artykułach na odrębnych stronach. Dzięki temu użytkownik czytający wpis na dany temat może od razu przenieść się na podlinkowaną stronę oferującą produkt lub usługę. Istotne jest, aby linki były wplatane w treść w naturalny sposób i prowadziły do konkretnej strony z danego tematu. Wszelkie próby obejścia tej zasady i linkowanie do nieprawidłowych treści przyczyni się do spadku widoczności witryny dla algorytmów.

 • Analiza i wprowadzanie korekt

  Zdarza się, iż pierwotne koncepcje dotyczące pozycjonowania na Toruń wymagają pewnej korekty. Dzięki specjalistycznym narzędziom jesteśmy w stanie na bieżąco monitorować rezultaty naszych działań. Jeśli wybrane działania nie będą skuteczne, proponujemy i wdrażamy zmiany, by osiągnąć lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania oraz zwiększyć ruch organiczny na stronie.

Zalety pozycjonowania lokalnego Twojego biznesu

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych Toruń dla wielu mniejszych przedsiębiorców z tego terenu może wydawać się zbyt droga. Szczególnie jeśli dopiero zaczynają oni swoją działalność. Wysokie pozycje w wyszukiwarce Google wydają się wtedy nie do osiągnięcia. Wcale nie musi tak jednak być! SEO lokalne Toruń adresowane jest właśnie do takich firm. Zazwyczaj koszty działań na ograniczonym obszarze są znacznie niższe niż w przypadku działań ogólnopolskich. W miarę rozwoju firmy może ona zdecydować się na poszerzenie obszaru swojego działania. Co za tym idzie — zdecydować się na pozycjonowanie szerokie.

Oczywiście należy pamiętać, że pozycjonowanie lokalne nie jest adresowane wyłącznie do firm z Torunia i okolic. Pozycjonowanie stron WWW możemy prowadzić także dla działalności spoza grodu Kopernika.

katedra w Toruniu

Pozycjonowanie Toruń a sklepy internetowe

Osobną kwestią jest pozycjonowanie sklepów internetowych Toruń. Bardzo często firmy decydują się na sprzedaż swoich produktów za pośrednictwem sieci. Jednocześnie posiadają na terenie Torunia stacjonarną placówkę. Czy lokalne pozycjonowanie i optymalizacja Toruń jest dla nich? Oczywiście że tak! Choć wiele osób uwielbia robić zakupy online, to jednak często chcą dotknąć lub zobaczyć dany przedmiot przed zakupem. Połączenie stacjonarnej placówki ze stroną WWW może okazać się znakomitym pomysłem. Dla takich biznesów proponujemy kompleksowe pozycjonowanie w Google, obejmujące także działania w mapach Google i wizytówce Google Moja Firma.

Lokalne pozycjonowanie stron Toruń a Google Maps i Google Moja Firma

Z pewnością zastanawiasz się, czy pozycjonowanie produktów i usług swojej firmy w Toruniu wymaga strony WWW. Odpowiedź brzmi – nie! Oczywiście, własna strona internetowa pozwala na lepsze budowanie własnej marki na lokalnym rynku. Jednak czasami odpowiednio zoptymalizowana wizytówka w Google Moja Firma pozwala na równie skuteczne dotarcie do potencjalnego klienta.

Skąd wyszukiwarka wie, jak dopasować wyniki wyszukiwania do lokalizacji?

To dość proste — na podstawie geolokalizacji. Jeśli mieszkasz w Toruniu lub jego okolicach i potrzebujesz dobrego mechanika, to wpisując w wyszukiwarkę słowo „mechanik” otrzymasz wyniki dopasowane do miejsca, w którym się znajdujesz. Google z całą pewnością nie podpowie Ci usług specjalisty z drugiego końca Polski. Jak działa geolokalizacja? Za pomocą nadajnika GPS, który jest obecny dziś w każdym telefonie, wyszukiwarka ustali Twoje aktualne położenie i wyświetli odpowiednio dopasowane wyniki wyszukiwania. Nierzadko będzie to mapka z zaznaczonymi punktami oraz kontakt do danego specjalisty. Użytkownik może jednym kliknięciem skontaktować się z Twoją firmą za pomocą telefonu lub uzyskać wskazówki dojazdu. Dlatego tak ważne jest skuteczne pozycjonowanie lokalne w Toruniu przy użyciu Google Moja Firma.

Cennik pozycjonowania SEO Toruń. Ile kosztuje pozycjonowanie w Toruniu?

Bez wątpienia nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje lokalne pozycjonowanie stron Toruń. Cennik wynika z różnych czynników, takich jak zakres prac, usługi dodatkowe oraz konkurencyjność fraz kluczowych. Jak już wspomnieliśmy, pozycjonowanie lokalne na Toruń i jego okolice jest zazwyczaj dużo tańsze od pozycjonowania ogólnopolskiego. Jest więc znakomitym wyborem w przypadku małych biznesów oraz firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność.

Dlaczego SEO w Toruniu jest tańsze od tego ogólnopolskiego? To proste — konkurencja ogranicza się tylko do lokalnych firm. Skuteczne pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW Toruń jest w stanie w relatywnie krótkim czasie zwiększyć ruch na stronie. To z kolei pozwoli pozyskiwać nowych klientów. A przecież o to właśnie chodzi!

Zapraszamy do skontaktowania się z naszymi specjalistami. Dopasują oni ofertę do potrzeb Twojego biznesu, co pozytywnie przełoży się na widoczność strony.

  *Wyrażam zgodę na otrzymywanie treści marketingowych i informacji handlowych od Pikseo Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej (za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej ) w celu promocji usług Pikseo w tym m.in. przedstawienia informacji o aktualnych promocjach czy akcjach marketingowych.
  Więcej informacji o Administratorze danych w Polityce Prywatności

  Pozycjonowanie stron Toruń dla Twojej firmy – ile czasu zajmie?

  Z pewnością zastanawiasz się, ile czasu zajmie pozycjonowanie strony na konkretne frazy kluczowe? Jak szybko będą widoczne realne efekty w postaci większej ilości odwiedzin czy tego, co najbardziej Cię interesuje – zysku? Odpowiedź na te pytania nie jest prosta. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że choć Google udostępnia wiele wskazówek, jak zwiększyć widoczność strony w wynikach wyszukiwania, to jednak częste zmiany w algorytmach skutkują koniecznością ciągłego dostosowywania działań pod aktualne wymogi. W dodatku, jak już wspomnieliśmy wcześniej, Twoja konkurencja również inwestuje w SEO. W przypadku fraz kluczowych o niższym wolumenie wyszukiwania, zazwyczaj możesz zobaczyć pierwsze rezultaty po kilku miesiącach. Trudniejsze hasła wymagają zwiększonego nakładu działań, przez co na satysfakcjonujące wyniki trzeba niekiedy poczekać dłużej. Warto też wspomnieć o branżach. Im większa konkurencja, tym więcej pracy należy włożyć, a co za tym idzie – czas prowadzenia działań może zostać wydłużony.

  Widok na starówkę w Toruniu

  FAQ – czyli pytania i odpowiedzi dotyczące pozycjonowania stron WWW

  Czy warto pozycjonować stronę na Toruń?

  Jeśli prowadzisz działalność, z której mogą skorzystać mieszkańcy Torunia lub okolic – z całą pewnością tak. Nie ma tu znaczenia czy dopiero wchodzisz na rynek, czy też działasz już od wielu lat, ale dotąd nie zajmowałeś się kwestiami marketingowymi.

  Czy warto współpracować z agencją SEO?

  Tak, ponieważ agencja dysponuje o wiele większymi możliwościami i doświadczeniem, które będą pomocne w skutecznym pozycjonowaniu.

  Czy pozycjonowanie i optymalizacja będzie wymagać zmian na mojej stronie?

  Tak. Algorytmy Google podlegają stałemu ulepszaniu. Coraz lepiej rozumieją działanie strony, co narzuca konieczność odpowiedniego dostosowania jej zawartości. Oczywiście skala zmian oceniana jest indywidualnie. Jedna strona będzie wymagała drobnych korekt w kodzie oraz wysokiej jakości treści, inna – gruntownej przebudowy i usunięcia problemów znacznie utrudniających skuteczne pozycjonowanie lokalne w Toruniu. W zależności od wymaganego nakładu pracy zmiany mogą być wprowadzone przez naszą firmę za dodatkową opłatą lub darmowo, w ramach podpisanej umowy.

  Czy zajmujecie się wyłącznie pozycjonowaniem lokalnym?

  Nie – pełną ofertę naszej agencji znajdziesz w zakładce „Oferta”. Możemy zająć się dla Ciebie pozycjonowaniem szerokim, obsługą Social Mediów oraz Google Ads.

  Sprawdź oferty pozycjonowania w innych miastach:

  Oceń ten artykuł

  Średnia ocen użytkowników 4.9 / 5. Ilość głosów użytkowników 225

  Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.