Pozycjonowanie stron Bydgoszcz — wybierz lokalną agencję SEO i zwiększ widoczność w Google

Bydgoszcz to jedno z dwóch największych miast w województwie kujawsko-pomorskim. Jest siedzibą wielu dużych i małych biznesów oraz miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów — nie tylko z całej Polski. Nie ulega więc wątpliwości, że ta miejscowość ma duży potencjał jeśli chodzi o pozyskiwanie potencjalnych klientów. Jak jednak do nich dotrzeć? Skuteczne pozycjonowanie Bydgoszcz może być usługą, która pozwoli Ci dotrzeć na najwyższe pozycje w lokalnym wyszukiwaniu Google. Nasza agencja SEO z Bydgoszczy dokona optymalizacji Twojej strony internetowej oraz wizytówki Google Moja Firma. Nie jesteś przekonany, czy lokalne pozycjonowanie jest dla Ciebie? Skontaktuj się z nami lub kontynuuj lekturę, aby dowiedzieć się więcej!

Czym jest lokalne pozycjonowanie stron internetowych i co to jest SEO?

Na czym polega pozycjonowanie lokalne w takim mieście jak Bydgoszcz? Przede wszystkim ma na celu zwiększenie widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania Google. Biznesy takie jak restauracje, hotele czy sklepy to główni adresaci tego typu usług. Pozycjonowanie lokalne swoje początki ma w aktualizacji Google z 2014 roku o nazwie Pigeon (Gołąb).

Czym więc jest usługa SEO i jak ma się ona do pozycjonowania? Można powiedzieć, że SEO jest elementem pozycjonowania. Search Engine Optimization to działania z zakresu optymalizacji treści na stronie oraz optymalizacji samej strony – jej struktury czy kodu źródłowego. Na pozycjonowanie składa się m.in.:

 • Tworzenie unikalnej, wartościowej i merytorycznej treści;
 • Zaprojektowanie odpowiedniej struktury w serwisie;
 • Zoptymalizowanie prędkości działania strony;
 • Poprawienie UX strony;
 • Optymalizacja profilu linków zewnętrznych.

To tylko kilka elementów składających się na działania z zakresu pozycjonowania stron internetowych. Co istotne, pozycjonowanie lokalne w Bydgoszczy jest często usługą dużo tańszą od pozycjonowania ogólnopolskiego. Dlatego dla wielu przedsiębiorców pozycjonowanie w Bydgoszczy może być bardzo dobrym pomysłem na rozpoczęcie budowy rozpoznawalności swojej marki.

Skuteczne pozycjonowanie w Bydgoszczy – do kogo jest adresowana ta usługa?

Każdy rozsądny przedsiębiorca dokładnie kontroluje swoje wydatki. Stąd też dla wielu osób lokalne pozycjonowanie w Bydgoszczy może wydawać się zbyt drogim pomysłem jeśli chodzi o działania marketingowe. Nasza bydgoska agencja SEO udowadnia, że wcale nie musi tak być! Przygotowując ofertę uwzględniamy możliwości finansowe klienta, przez co jesteśmy w stanie dopasować odpowiednią propozycję.

Widok na Operę Nova w Bydgoszczy

Do jakich branż kierujemy nasze usługi pozycjonowania stron Google Bydgoszcz? Tak naprawdę może z nich skorzystać każdy, który chce się wyróżnić na rynku! Jeśli posiadasz punkt gastronomiczny, jesteś fryzjerem czy mechanikiem — powinieneś skontaktować się właśnie z nami! Należy pamiętać, że konkurencja nie zasypuje gruszek w popiele i również stara się być widoczna w Google na konkretne słowa kluczowe. Długofalowe działania oparte na konkretnej strategii może dać znakomite rezultaty.

Pozycjonowanie Bydgoszcz a strona WWW — czy jej potrzebuje?

Wielu naszych potencjalnych klientów zastanawia się, czy do pozycjonowania lokalnego Bydgoszcz konieczna jest własna strona internetowa. Wszak wykupienie domeny, serwera jak również samo wykonanie strony WWW nie należy do tanich usług. Spieszymy z wytłumaczeniem — posiadanie własnej witryny NIE JEST wymagane, aby skutecznie pozycjonować się w wyszukiwarce Google!

Znakomitą opcją dla lokalnych firm są Mapy Google oraz wizytówka Google Moja Firma (obecnie Profil Firmy w Google). Pozycjonowanie swojej firmy w taki sposób może dać znakomite rezultaty. Nie jest tajemnicą, że Google mocno promuje swoje usługi we własnej wyszukiwarce. Oczywiste więc jest, że także takie wizytówki można znaleźć bardzo wysoko na lokalne zapytania, takie jak „fryzjer bydgoszcz” czy „biuro księgowe Bydgoszcz”. Co więcej, niekiedy wystarczy wpisać w określonej lokalizacji tylko jedno słowo (np. restauracja) żeby w wynikach otrzymać propozycję z regionu, w którym się znajdujemy. Jak to możliwe? Odpowiada za to geolokalizacja. Przy pomocy nadajników GPS, który praktycznie każdy z nas posiada w swoim smartfonie, Google jest w stanie dość precyzyjnie określić aktualne położenie użytkownika.

Odpowiednio zoptymalizowana wizytówka Google Moja Firma to niezbędny atrybut pozycjonowania lokalnego na Bydgoszcz. Nasza firma zajmie się skutecznie pozycjonowaniem Twojego biznesu na Bydgoszcz i inne miasta w okolicy.

Jak działa pozycjonowanie lokalne na Bydgoszcz?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, pozycjonowanie lokalne na Bydgoszcz oraz inne miasta ma swoje początki w 2014 roku. To wtedy w wyszukiwarce Google zaczął być prezentowany tzw. local pack, czyli trzy najbardziej dopasowane wyniki do zapytania użytkownika z Map Google. Działania takie jak pozycjonowanie w Mapach Google przy użyciu wizytówki Google Moja Firma w połączeniu z własną stroną internetową to znakomita synergia. Widoczna w trzech pierwszych wynikach wizytówka może odesłać potencjalnych klientów na naszą stronę internetową, gdzie będzie znajdować się cała nasza oferta.

Widok na budynek Poczty Głównej w Bydgoszczy

Pozycjonowanie w Mapach Google Bydgoszcz, gdzie użytkownik może znaleźć nasze dane kontaktowe, to znakomity sposób na dotarcie do potencjalnych klientów.

Dlaczego warto zaufać naszej agencji SEO z Bydgoszczy?

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych w Bydgoszczy to coś, czym zajmujemy się od kilkunastu lat. Od niewielkiej firmy, zrzeszającej kilka osób przebyliśmy drogę do dużej agencji SEO. Jedno jednak pozostało niezmienne — wciąż celem nadrzędnym jest dostarczanie jak najwyższej jakości usług z zakresu marketingu internetowego. Nie ma znaczenia, czy zdecydujesz się na pozycjonowanie lokalne, obsługę social mediów czy stworzenie kampanii Google Ads — zwiększymy twoją widoczność w sieci oraz ruch na stronie, a Ty będziesz mógł skupić się na innych aspektach prowadzenia działalności.

Wybierz naszą agencję SEO Bydgoszcz, jeśli:

 • Zależy Ci na długofalowych efektach;
 • Chcesz pozycjonować swoją witrynę na lokalne frazy;
 • Szukasz oferty dopasowanej pod swoją działalność;
 • Pragniesz promować swoją ofertę różnymi kanałami;
 • Oczekujesz profesjonalnych usług, uwzględniających potrzeby Twojego biznesu.

Etapy pozycjonowania lokalnego w Google – od audytu, przez frazy i optymalizację, aż do sukcesu!

Pozycjonowanie stron internetowych w Bydgoszczy to kilkuetapowe działanie, które wymaga czasu i odpowiedniego dobrania strategii. Jak więc wygląda ten proces w praktyce? Omówmy każdy z etapów.

 • 1. Poznanie potrzeb klienta

  Współpracę rozpoczynamy od poznania oczekiwań naszego klienta — musimy przede wszystkim poznać jego cel. Na tej podstawie nasi specjaliści mogą przygotować odpowiednią propozycję.

 • 2. Dobór słów kluczowych

  Frazy kluczowe (z ang. keywords) to wyrażenia, przy pomocy których klienci będą szukać Twojego biznesu. Odpowiednie dobranie fraz — zarówno tych o wyższym wolumenie wyszukiwań, jak i tych z mniejszym (frazy long-tail – pozycjonowanie na tzw. „długi ogon”) — pozwoli przygotować dla Ciebie odpowiednią strategię, na którą złoży się stworzenie wysokiej jakości treści, optymalizacja techniczna strony oraz budowa profilu linkowego.

 • 3. Audyt SEO

  To jeden z najważniejszych elementów ścieżki pozycjonowania stron internetowych Bydgoszcz. Przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi jesteśmy zbadać wiele aspektów witryny. To pozwala zorientować się w aktualnej kondycji pozycjonowanej strony internetowej i naprawić często krytyczne błędy. Wraz z audytem SEO witryny, nasi klienci otrzymują bardzo często propozycję zmian i poprawek.

 • 4. Tworzenie strategii

  Informacje pozyskane dzięki audytowi SEO oraz poznanie potrzeb klienta pozwala stworzyć unikalną strategię pozycjonowania strony WWW na Bydgoszcz i okolice. Strategia pozwoli wytypować cele krótko- i długoterminowe, zaplanować harmonogram prac oraz odpowiednio ustalić priorytety.

 • 5. Optymalizacja on-site i off-site

  Dalszy etap to wprowadzanie zmian zarówno na poszczególnych podstronach, jak i tych dotyczących całej witryny. W ramach pozycjonowania stron internetowych w Bydgoszczy prowadzone są także działania off-site. Dobry, nasycony słowami kluczowymi content pomoże w budowaniu Topical Autority (czyli inaczej wiarygodności w „oczach” wyszukiwarki Google), a linki z wartościowych stron pomogą wzmocnić dobrą historię Twojej domeny.

 • 6. Analiza wyników i wprowadzanie korekt

  W branży SEO wszystko jest zmienne. Szczególnie algorytmy Google, które potrafią wywrócić wyniki wyszukiwania do góry nogami w ciągu kilku dni. Konieczna jest więc stała analiza, weryfikacja i korygowanie strategii SEO.

Pozycjonowanie sklepu internetowego Bydgoszcz – czy warto?

Osobną kwestią jest pozycjonowanie i optymalizacja sklepów w Bydgoszczy. Wielu przedsiębiorców oferuje swoje usługi zarówno w stacjonarnych punktach, jak i za pomocą internetu. Platformy takie jak Shoper czy Prestashop pozwalają praktycznie każdemu założyć sklep internetowy. Czy warto więc pozycjonować sklep na Bydgoszcz? Oczywiście, że tak! Frazy lokalne pozwolą wzmocnić widoczność dla klientów, mogących potencjalnie odwiedzić lokalną placówkę. Natomiast działania wykonane w ramach optymalizacji sklepu internetowego na Bydgoszcz mogą z powodzeniem pomóc przy ewentualnej chęci rozszerzenia działalności o nowe regiony. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z czasem przejść na pozycjonowanie szerokie na terenie całej Polski!

Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych przez profesjonalną agencję SEO to pewność, że witryna naszego biznesu jest w dobrych rękach.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron w Bydgoszczy? Cennik SEO w Bydgoszczy

Koszt pozycjonowania stron na Bydgoszcz nie jest możliwy do jednoznacznego określenia. Dlaczego? Ponieważ każdy biznes jest inny — różni się rodzajem i wielkością konkurencji, poziomem trudności słów kluczowych czy specyfiką konkretnej branży. Cennik pozycjonowania stron internetowych może też być zależny od ilości fraz kluczowych, na które ma być widoczny Twój biznes. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, jaka będzie cena za pozycjonowanie i optymalizację stron internetowych Bydgoszcz — skontaktuj się z naszymi specjalistami. Poznamy potrzeby Twojej firmy i na podstawie budżetu, który będziesz mógł przeznaczyć na działania pod kątem SEO i pozycjonowania, wspólnie wypracujemy ofertę idealnie skrojoną pod Twoje oczekiwania!

  *Wyrażam zgodę na otrzymywanie treści marketingowych i informacji handlowych od Pikseo Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej (za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej ) w celu promocji usług Pikseo w tym m.in. przedstawienia informacji o aktualnych promocjach czy akcjach marketingowych.
  Więcej informacji o Administratorze danych w Polityce Prywatności

  Pozycjonowanie stron internetowych w Bydgoszczy – ile będę czekał na efekt?

  Pozycjonowanie jest procesem, który składa się z wielu etapów. Zasadnym jest więc pytanie: “jak długo czeka się na efekty działań”? Co do zasady, pierwsze efekty najczęściej pojawiają się do trzech miesięcy od rozpoczęcia współpracy. Jednak w przypadku trudniejszych słów kluczowych ten czas może się wydłużyć. Budowanie wartości domeny i jej autorytetu siłą rzeczy musi potrwać. Jest to szczególnie istotna kwestia w przypadku nowych witryn. Należy pamiętać, że branża finansowa, zdrowotna i prawna są pod „szczególnym nadzorem” Google. Są to tzw. strony YMYL – Your Money or Your Life. Google zwraca w tym przypadku bardzo dużą uwagę na E-A-T – czyli Expertise-Authoritativeness-Trustworthiness. Innymi słowy – trzeba dowieść, że strona jest godna zaufania, aby można było wykonać skuteczne pozycjonowanie stron na Bydgoszcz.

  Choć nie do każdej branży Google podchodzi tak restrykcyjnie, to jednak skuteczne pozycjonowanie stron WWW może zająć trochę czasu. Ważna jest konsekwencja w działaniu i bieżące korekty. Należy pamiętać, że nawet po osiągnięciu pozycji w TOP 10 nie wolno osiadać na laurach. Konkurencyjne firmy również walczą o najlepsze pozycje.

  Zdecyduj się na profesjonalne pozycjonowania Twojej strony internetowej i skontaktuj się z Pikseo – agencją SEO z Bydgoszczy!

  FAQ – pytania dotyczące pozycjonowania stron Bydgoszcz

  Dlaczego warto zdecydować się na pozycjonowanie i optymalizację Bydgoszcz?

  Bo dzięki temu Twoja firma będzie widoczna dla potencjalnych klientów zarówno z Bydgoszczy, jak i okolicach. Większa liczba klientów przekłada się natomiast na większe zyski!

  Czy pozycjonowanie w Google Bydgoszcz jest opłacalne?

  Tak. Natomiast musisz przygotować się na to, że działania SEO oraz pozycjonowanie to proces złożony i długotrwały. Często na pierwsze wyniki trzeba poczekać. Jednak cierpliwość z całą pewnością się opłaci – i to dosłownie.

  Czy lokalne pozycjonowanie strony SEO Bydgoszcz jest wyłącznie dla miejscowych firm?

  Nie. Jeśli dopiero planujesz wejść na jakiś rynek lub świadczysz usługi na terenie Bydgoszczy mając siedzibę poza tym miastem, to pozycjonowanie na Bydgoszcz jest również dla Ciebie! Budowanie wizerunku swojej marki regionalnie, a później globalnie to przepis na sukces!

  Sprawdź oferty pozycjonowania w innych miastach:

  Oceń ten artykuł

  Średnia ocen użytkowników 5 / 5. Ilość głosów użytkowników 237

  Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.