Sklep z artykułami dla Dzieci

google partner
Sklep z artykułami dla Dzieci

Kilka słów O FIRMIE:

Sklep internetowy naszego klienta to platforma skoncentrowana na dostarczaniu artykułów dziecięcych i porad niezbędnych dla rodziców. Jej głównym celem jest wspieranie ich w zakresie rodzicielstwa w różnych aspektach związanych z wychowaniem i dbaniem o małe dzieci. Na stronie można znaleźć szeroki wybór produktów przydatnych w aspektach związanych z rozwojem dziecka, zdrowiem, żywieniem, edukacją, zabawami, snem, higieną i wieloma innymi.

CELE i założenia

W dzisiejszych czasach obszar rynku obejmujący produkty, usługi i treści skierowane do dzieci, rodziców i opiekunów jest niezwykle konkurencyjny. Reklamy w Google Ads mogą stanowić skuteczną strategię promocyjną dla firm działających w tej branży, umożliwiając dotarcie do odpowiednich grup docelowych i zwiększenie świadomości marki. Zwróciliśmy uwagę na kilka istotnych czynników, które uwzględniliśmy przy tworzeniu kampanii, tak aby wybić się na tle licznych konkurentów i zaintrygować rodziców ofertą firmy oraz spełnić oczekiwania klienta, czyli zwiększyć sprzedaż w sklepie online.

Podjęte działania

W naszej strategii w tym przypadku postawiliśmy na precyzyjne targetowanie przy wykorzystaniu odpowiednich danych demograficznych, takich jak wiek, płeć i lokalizacja użytkowników. Ponadto zadbaliśmy o to, aby reklamy zawierały kreatywne i angażujące treści, które ukazują produkty w kontekście korzyści dla dziecka i rodzica. Wiemy również, że w przypadku branży dziecięcej warto jest korzystać z rozszerzeń reklamowych Google Ads, takich jak lokalizator sklepów, linki do konkretnych produktów, opinie klientów czy numery telefonów do kontaktu. Kluczowym punktem było uruchomienie kilku rodzajów kampanii, m.in. Performance Max, DSA i brandowej, które miały za zadanie wypromować markę w różnych segmentach Internetu.


Wypracowane efekty w praktyce

sklep dla dzieci case study sklep dla dzieci case study

Nasze działania sprawiły, że strona firmy zanotowała znaczący wzrost wyświetleń. Przyczyniły się do tego zarówno reklamy w wyszukiwarce, jak i reklamy displayowe, które odnotowały odpowiednio 11 i 20 tys. odsłon na przestrzeni miesiąca według naszych danych z maja 2023 roku. Klient może cieszyć się również rosnącą liczbą kliknięć, które zaowocowały wysoką wartością konwersji na poziomie 39,5 tys. Dzięki współpracy z Pikseo sklep online skutecznie wypromował nowe produkty i osiągnął zadowalający zysk z realizacji oraz ROAS na poziomie +1117%.