Sklep internetowy z produktami drogowymi

Firma realizuje sprzedaż produktów drogowych takich jak np. pachołki, słupki, barierki, taśmy ostrzegawcze, zapory drogowe itp. w formie sklepu internetowego oraz za pośrednictwem sklepu stacjonarnego. Firma naszego klienta dociera do klientów z całej Polski oraz do klientów na rynkach niemieckojęzycznych z mocnym ukierunkowaniem na klienta z Niemiec.

Założenia kampanii polegały na wypromowaniu marki na rynku niemieckim oraz zwiększenie sprzedaży firmy w Polsce i za granicą.

Przygotowaliśmy kampanię Ads w formie linków sponsorowanych w sieci wyszukiwania ze wsparciem promowania firmy w REMARKETINGU z budżetem miesięcznym 7 650 zł. Wdrożyliśmy niezbędny do zarządzania kampanią kod Google Tag Manager oraz zainstalowaliśmy kluczowe kody remarketingu i konwersji. Zaprojektowaliśmy przejrzyste i czytelne banery do REMARKETINGU i DISPLAY’a. W trakcie wykorzystaliśmy systemy uczące w postaci autorskich narzędzie sztucznej inteligencji by regularnie każdego dnia prowdzić optymalizację Wyniku Jakości kampanii.

W efekcie z 1,52 zł obniżyliśmy stawkę CPC do 0,22 zł, czyli o 85%, co automatycznie przełożyło się na wzrost liczby kliknięć o ponad 594%. Osiągnięcie tego wyniki w znacznym stopniu spowodowało duży wzrost konwersji w postaci nowych zgłoszeń z formularza, a wysoką jakość reklamy potwierdził dobry wynik CTR na poziomie 10% w Polsce i ponad 6% w Niemczech. Pomimo znacznego spadku średniej stawki CPC reklama utrzymała wysoką średnią pozycję 1,0. Dodatkową korzyścią było wydłużenia emisji reklamy w ramach harmonogramu wyświetleń oraz zwiększenie rozpoznawalności i podkreślenie wartości marki ze względu na wyświetlenia banerów w serwisach branżowych.