Firma z branży transportowej

Firma świadcząca usługi z zakresu przewozu osób i transportu przesyłek do krajów Europy. Obszar działania obejmuje m.in.: Belgię, Niemcy, Holandię oraz Luksemburg.

Rozpoczynając współpracę w 2016 roku, klient jasno postawił nam cel – nasze działania miały doprowadzić do zwiększenia liczby osób korzystających z oferowanych przez niego usług transportowych. Na tamten czas działalność klienta miała mniejszy zakres – przewozy wykonywał głównie na teren Niemiec i Belgii, dlatego ustalając strategię pozycjonowania skupiliśmy nasze działania na tych obszarach. Zdecydowaliśmy się na pozycjonowanie lokalne, zwiększając widoczność oferty w miejscach, z których organizowane były wyjazdy.

Początkowo przyjęta przez nas strategia opierała się na doborze słów kluczowych „długiego ogona” opisujących trasę busa do Belgii. Precyzyjne frazy miały zainteresować klientów poszukujących konkretnego przejazdu, co pozwoliło na zwiększenie ruchu na stronie i pozyskanie większej liczby osób zainteresowanych ofertą. W ramach prowadzonych działań zoptymalizowaliśmy witrynę – dodaliśmy nagłówki oraz treści zawierające pozycjonowane słowa kluczowe.

FRAZY NA POZYCJACH 11-50

Po wdrożeniu zmian szybko odnotowaliśmy pierwsze wzrosty części słów kluczowych. Na późniejszym etapie, w celu umocnienia pozycji w TOP 10, podjęliśmy działania z zakresu linkowania zewnętrznego.

FRAZY NA POZYCJACH 1-10

Przemyślana strategia pozwoliła nam osiągnąć doskonałe rezultaty – w maju 2017 roku 100% pozycjonowanych przez nas słów kluczowych znalazło się w TOP 10, z czego 80% w TOP 3. Skutkowało to znaczącym zwiększeniem obrotów klienta, co pozwoliło na rozszerzenie jego działalności na inne europejskie kraje. Wraz z rozwojem firmy, zwiększył się także zakres prowadzonych przez nas działań – dobrane zostały nowe słowa kluczowe opisujące działalność klienta, na których również udało nam się osiągnąć dobre wyniki.