Firma z branży transportowej

Firma świadcząca usługi z zakresu przewozu osób i transportu przesyłek do krajów Europy. Obszar działania obejmuje m.in.: Belgię, Niemcy, Holandię oraz Luksemburg.

Rozpoczynając współpracę w 2016 roku, klient jasno postawił nam cel – nasze działania miały doprowadzić do zwiększenia liczby osób korzystających z oferowanych przez niego usług transportowych. Na tamten czas działalność klienta miała mniejszy zakres – przewozy wykonywał głównie na terenie Niemiec i Belgii, dlatego ustalając strategię pozycjonowania skupiliśmy nasze działania na tych obszarach. Zdecydowaliśmy się na pozycjonowanie lokalne, zwiększając widoczność oferty w miejscach z których były organizowane wyjazdy.

Początkowo przyjęta przez nas strategia opierała się na doborze słów kluczowych „długiego ogona” – opisujących trasę busa do Belgii. Precyzyjne frazy miały zainteresować klientów poszukujących konkretnego przejazdu, co pozwoliło na zwiększenie ruchu na stronie i pozyskanie większej liczby osób zainteresowanych ofertą. W ramach prowadzonych działań zoptymalizowaliśmy witrynę, dodaliśmy nagłówki oraz treści zawierające pozycjonowane słowa kluczowe.

FRAZY NA POZYCJACH 11-50

Po wdrożeniu zmian szybko odnotowaliśmy pierwsze wzrosty części słów kluczowych. Na późniejszym etapie, w celu umocnienia pozycji w TOP 10 podjęliśmy działania z zakresu linkowania zewnętrznego.

FRAZY NA POZYCJACH 1-10

Przemyślana strategia pozwoliła nam osiągnąć doskonałe rezultaty – w maju 2017 roku 100% pozycjonowanych przez nas słów kluczowych znalazło się w TOP 10, z czego 80% w TOP 3. Skutkowało to znaczącym zwiększeniem obrotów klienta, co pozwoliło na rozszerzenie jego działalności na inne europejskie kraje. Wraz z rozwojem firmy, zwiększył się także zakres prowadzonych przez nas działań. Dobrane zostały nowe słowa kluczowe, opisujące działalność klienta, na które również udało nam się osiągnąć dobre wyniki.