Jakie działania podjęliśmy?
Pomogliśmy naszemu Partnerowi Biznesowemu – strzelnicy PMShooter z Warszawy zwiększyć zasięg oraz liczbę konwersji.
- Poprzednio: Liczba konwersji – 833 w 2022 roku
- Obecnie: Liczba konwersji – ponad 2400 w 2024 roku
Jedną z początkowych trudności było odrzucanie treści reklamowych przez systemy filtrujące Google Ads. Wszystko to z uwagi na obecność broni palnej, która powodowała automatyczne blokowanie ich przez algorytm. Po wprowadzeniu niezbędnej korekty oraz kontakcie z zespołem wsparcia udało się uzyskać zgodę na emisję przekazów marketingowych. Ze względu na lokalizację strzelnicy (Warszawa), gdzie znaczna część mieszkańców posługuje się językiem angielskim, postanowiliśmy poszukać potencjalnych klientów także w tej grupie docelowej. Nasza strategia polegała na stworzeniu dwóch odrębnych kampanii w sieci wyszukiwania – jednej w języku polskim, którą skierowaliśmy do konsumentów lokalnych, drugiej zaś z użyciem obcojęzycznych fraz kluczowych i tekstów reklamowych. W celu maksymalnego wykorzystania dostępnych zasobów oferowanych przez Google Ads zdecydowaliśmy się uruchomić także kampanię Performance Max, która stanowiła uzupełnienie wcześniej wspomnianych działań, pozwalając na dotarcie do potencjalnych klientów z użyciem serwisów, takich jak YouTube, Gmail czy na karcie Discover.
- Poprzednio: Liczba kliknięć – 1900 w 2022 roku
- Obecnie: Liczba kliknięć – 4900 w 2024 roku
Ponadto, aby zwiększyć zaangażowanie konsumentów i podnieść wskaźnik konwersji, stworzyliśmy także dedykowaną kampanię wideo. Zgodnie z przewidywaniami – generowała ona duże zasięgi w postaci wyświetleń i obejrzeń. Zauważyliśmy także, że ponad 75% wyszukiwań związanych z branżą pochodzi z urządzeń mobilnych, dlatego też zdecydowaliśmy się na optymalizację naszych działań pod kątem smartfonów.
Wypracowane efekty w praktyce
Wdrożone działania i pomysły przyniosły satysfakcjonujące rezultaty. W pierwszej kolejności udało się zwiększyć liczbę osiąganych konwersji z 833 w 2022 roku, do 2400 w zeszłym kwartale. Ponadto indeks samych kliknięć w reklamy także znacząco wzrósł – z 1900 do 4900. W ciągu trzech lat udało nam się także obniżyć średni koszt za kliknięcie. W 2022 roku wynosił 0,66 zł, a po redukcji kosztów, pomimo globalnego zwiększania się tej wartości – 0,36 zł, co czyniło je 45% tańszymi. Co więcej, po optymalizacji kampanii i zastosowaniu odpowiedniej strategii o 43% zmniejszył się także koszt pojedynczej konwersji.