31 marca 2023

Zastosowanie link baitingu

Zastosowanie link baitingu

Proces pozycjonowania stron internetowych należy do wyjątkowo złożonych. Sposobów i technik prowadzących do prawidłowego działania witryn jest naprawdę wiele, niemniej jednak jednym z fundamentalnych działań okazuje się link baiting, określany również „przynętą na linki”. To strategia marketingowa polegająca na zachęcaniu osób z zewnątrz do udostępniania przez nich adresów konkretnych stron innym użytkownikom – np. swojemu gronu znajomych. Dzięki temu w prosty sposób można naturalnie zwiększyć zainteresowanie publikowanymi przez siebie materiałami. Szersze grupy odbiorców, to więcej możliwości i szansa na „wybicie się”, wyższe zarobki i rozwój. Odnośniki do poszczególnych witryn są darmowe, mogą być udostępniane w najróżniejszych środkach masowego przekazu, co robi swego rodzaju reklamę. Do zauważenia jakiekolwiek efektów niezbędna jest wiedza, dokładność oraz znajomość zasad obowiązujących w SEO.

Z tego tekstu dowiesz się:

Jak zacząć pozyskiwać wartościowe linki?

Warto wiedzieć, że zdobywanie linków nie jest kosztowym przedsięwzięciem, co dla wielu osób okazuje się priorytetem. Link baiting zalicza się do metod White Hat SEO i ma na celu zwracanie uwagi internetowych użytkowników. Pozyskiwanie wartościowych hiperłączy nie zachodzi jednak samoistnie. Do prawidłowego przebiegu całego procesu niezbędne jest wejście użytkowników na witrynę, zapoznanie się z informacjami zawartymi na stronie oraz podzielenie się nimi z innymi poprzez udostępnienie w dowolnym miejscu. Zainteresować internautę można tylko wówczas, jeśli zawartość portalu charakteryzuje się przejrzystością oraz interesującą i wartościową treścią. Dlatego siła słowa to wyjątkowo ważna kwestia. Do zadań właścicieli platform należy zorganizowanie ich w taki sposób, aby oprócz samego kliknięcia linku, użytkownik chciał wejść w jakąś interakcje i pozostać tam dłużej. Wtedy też prawdopodobieństwo chęci podzielenia się nią np. ze znajomymi jest dużo większe, niż gdyby treść była słabej jakości, a także niewiele wnosząca.

Interesująca treść i kreatywne infografiki

Najlepszym sposobem na stworzenie wartościowej strony okazuje się działanie zgodne z zasadami SEO. Dzięki temu treść będzie przyjemna w odczycie dla odbiorcy i interesująca. W zależności od tematyki witryny publikacje powinny się różnić. Ludzie uwielbiają poradniki, rozmowy ze specjalistami, niedługie posty czy wpisy blogowe. Liczy się odpowiednie dopasowanie działań do konkretnej strony, wszystko musi tworzyć spójną całość. Oprócz tego treść trzeba napisać prostym, ale nie potocznym językiem – profesjonalnym oraz unikatowym. Jako że spora grupa ludzi jest wzrokowcami, ich całe skupienie niekiedy pada właśnie na elementy graficzne. Nie wolno o nich zapominać, ponieważ dzięki nim witryna staje się o wiele atrakcyjniejsza dla potencjalnego gościa. Infografiki bądź pliki wideo świetnie się sprawdzają, głównie dlatego, że w ostatnim czasie internauci nie potrafią długo skupiać się na jednej rzeczy – poszukując innych dodatkowych bodźców. Aby nie dopuścić do tego najlepszym wyborem będą krótkie nagrania wideo bądź intrygujące grafiki – z chwytliwym sloganem i kreatywnym przedstawieniem zagadnienia.

Rozrywka, czyli quizy i konkursy

Wiele osób decyduje się udostępnienie danej strony na swoich mediach społecznościowych właśnie ze względu na ciekawą infografikę bądź kreatywnie zrobiony filmik. Tego typu formy przekazu dużo szybciej zwracają uwagę innych w porównaniu do tradycyjnej treści. Niemniej jednak to nie jedyny sposób na wzbudzenie zainteresowania. Każdy lubi wygrywać, a także być w czymś naprawdę dobrym. Z tego też względu sporo internetowych twórców postanawia tworzyć quizy oraz konkursy. Najważniejszą kwestią jest to, aby obie strony były zadowolone z udziału w nich – nagroda dla zwycięzców. Oczywiście wszystko powinno zostać przeprowadzone zgodnie z prawem. W innym przypadku można narazić się na całkowite zniechęcenie się użytkowników, złe opinie i odwrotny od zamierzonego efekt. Najlepiej jeśli upubliczniane treści będą nawiązywać do głównej tematyki witryny, mówiły o ciekawostkach lub aktualnościach.

Oceń ten artykuł

Średnia ocen użytkowników 0 / 5. Ilość głosów użytkowników 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Darmowa wycena:

    *Wyrażam zgodę na otrzymywanie treści marketingowych i informacji handlowych od Pikseo Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej (za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej ) w celu promocji usług Pikseo w tym m.in. przedstawienia informacji o aktualnych promocjach czy akcjach marketingowych.
    Polityka Prywatności