Nadchodzi aktualizacja algorytmu spamu Google

19 października na oficjalnym koncie Google została ogłoszona nadchodząca aktualizacja dotycząca systemów do wykrywania spamu w wyszukiwarce. Jej celem jest namierzanie działań manipulacyjnych wykorzystywanych w zakresie wyników wyszukiwań, aby stale poprawiać ich jakość i chronić użytkowników. Wykrywane będą więc wszelkie treści naruszające ogólne zasady dotyczące wyszukiwarki Google. Internetowy gigant informuje, że zmiany obejmują wyniki wyszukiwania na całym świecie i we wszystkich językach. 

Spam Update – co wiadomo

raport HTTPSWszelkie wprowadzane przez Google aktualizacje najczęściej owiane są tajemnicą. Podobnie wygląda to w tym przypadku – nieznane są szczegóły dotyczące Spam Update. Pozostaje opierać się na wskazówkach Google Search Essentials i wystrzegać się praktyk, które Google może postrzegać jako spam, np. maskowanie treści czy wstrzyknięty kod. 

Rzetelni właściciele stron internetowych nie mają się więc o co martwić – Google pracuje nad zwalczaniem oszustw phishingowych i innych praktyk hakerskich. Jak zawsze podkreślana jest chęć zapewnienia internautom bezpieczeństwa oraz wysokiej jakości i trafności wyszukiwań. Warto więc sprawdzić swoją witrynę w poszukiwaniu oznak ewentualnych błędów, unikając w ten sposób spadku pozycji. 

Szukasz nowinek lub porad z branży?